Turistika

Turistické zajímavosti

Turistické atrakce, které se nacházejí v blízkosti hotelu, jsou např. Ski areál Přimda, plavecký bazén s vířivkou a tobogánem, vzdálené cca 3,5 km od hotelu.
Doporučujeme navštívit také románskou zříceninu hradu Přimda z 12. století.
Za pouhé 2 – 3 minuty autem se dostanete na největší paintballové hřiště Evropy Gotchaspielfeld. Ve kterém se nachází naše nově otevřená diskotéka Gotcha, vstup pro ubytované zdarma. Dámy obdrží do 23.00 kokteil zdarma.

Překrásnou krajinou se může projet jak sportovně orientovaný cyklista, tak i ten, kdo si chce jen vychutnat požitek z jízdy. Hotel Starý Mlýn má pro takové hosty připraveno několik zajímavých cyklotras, během kterých naleznete dostatek příležitostí k odpočinku a relaxaci a poznáte mnoho zajímavých míst.

Náš hotel se nachází pouhých 14 km od města Tachov, zajímavosti Tachovska, které můžete navštívít

Klášter Kladruby – patřil k nejbohatším v Čechách. Architektonicky nejcennější budovou kláštera je Santiniho chrám Nanebevzetí Panny Marie. Je to 3. nejdelší chrámová loď v České republice po chrámu sv.Víta v Praze a klášterním kostele v Sedlci u Kutné Hory. Jsou v něm uloženy ostatky českého knížete Vladislava I.

Jízdárna Světce – 2. největší ve střední Evropě (po vídeňské) – neorománský sloh, originální řešení stropní konstrukce haly s lucernou.

Hradby v Tachově – vzácně zachovaný městský hradební systém z přelomu 13. a 14. století.

Mostní věž ve Stříbře – věžovitá brána z r.1560 na kamenném mostě přes řeku Mži. Kromě Karlova mostu v Praze v Čechách již jiná není.

Zámek v Bezdružicích – v kapli je originální naprosto ojedinělý skleněný betlém – dílo sklářského výtvarníka akademického malíře Jaromíra Rybáka. Dílo je vytvořeno z taveného brazilského křišťálu a zasazeno do kovové konstrukce, která je zároveň nosným i výtvarným prvkem.